Menaxhmenti i BKS

Asambleja e Përgjithshme:

1. KS Elsig – kryesues Aksionaret
2. KS Eurosig -Aksionaret
3. KS Illyria – Aksionaret
4. KS Siguria – Aksionaret
5. KS Kosova e Re – Aksionaret
6. KS Sigal – Aksionaret
7. KS Sigma – Aksionaret
8. KS Dukagjini – Aksionaret
9. KS Sigkos – Aksionaret
10. KS Scardian – Aksionaret
11. KS Prisig – Aksionaret

Këshilli Administrativ:

1. Besarb Blakaj – Kryetar (KS Prisig)
2. Rexhep Idrizaj – Nënkryetar (KS Elsig)
3. Artan Lahaj – Anëtarë (KS Scardian)
4. Ibrahim Krastrati – Anëtarë (KS Sigkos)
5. Sami Mazreku – Anëtarë (BKS)
6. Berat Begu – Anëtarë (BQK)

Auditori i Brendshëm:

Kushtrim Morina

Menaxhmenti

  1. Drejtor Ekzekutiv: Sami Mazreku, sami.mazreku@bks-ks.org
  2. Drejtor i Departamentit të Financave dhe Kontabilitetit: Valon Berisha, valon.berisha@bks-ks.org
  3. Drejtor i Departamentit Juridik dhe Administratë: Faik Sylejmani, faik.sylejmani@bks-ks.org
  4. Drejtor i Departamentit të Dëmeve: Valmir Rexha, valmir.rexha@bks-ks.org
  5. Drejtor i Qendres Informative: Shefik Gerbovci, shefik.gerbovci@bks-ks.org
  6. Drejtore e Departamentit të Kartonit të Gjelbër, MOU dhe Sigurim Kufitar , Edona Ahmeti, edona.ahmeti@bks-ks.org

 

 

 

 

Rreth Nesh

Byroja Kosovare e Sigurimit është themeluar me 07.09.2011 nga kompanitë e sigurimit të licencuara për të operuar në Republikën e Kosovës, bazuar në Ligjin Nr.04/L-018 mbi Sigurimin e Detyrueshëm nga Autopërgjegjësia.

Adresa

Rruga: Rr. Lidhja e Pejës p.n Magjistralja Prishtinë-Fushë 038 603 059 info@bks-ks.org